Viskas apie dažymo kameras

Specifinė dažymo kamerų sandara užtikrina reikiamas sąlygas tiek kokybiškam dažymui, tiek greitesnį dažų džiūvimą.
Automobilių dažymo kamera pasižymi keliais privalumais. Automobilis dažomas ir džiovinamas nedulkėtoje aplinkoje filtruojant patalpą. Dėl palaikomos temperatūros kameroje ir galimybės nustatyti drėgmės parametrus užtikrinama dažymo kokybė, geras dažų plėvelės įtempimas ir, kad dažai nebūtų matiniai. Džiūvimo laiką galima gerokai sutrumpinti šildant automobilio kėbulą arba orą pačioje kabinoje.
Kameros reikalavimai:
Dažymo kameros turi būti įrengiamos laikantis reikalavimų:
- Sienų apdailai turi būti naudojamos padidinto atsparumo ugniai medžiagos
- Grindys turi būti išklotos plytelėmis arba pagrindas turi būti cementinis, jeigu dažymo kamera yra be sumontuotų vientisų grindų
- Plovimo vanduo pašalinamas sifonu. Jis turi nutekėti į angą, kurios nuolydis yra ne mažesnis, kaip 0,1 %
Drėgmė dažymo kameros viduje
Dažymo kameroje yra būtina užtikrinti optimalias sąlygas, kad nesusidarytų kondensatas, tačiau ir nebūtų per sausas oras. Itin svarbu išmanyti, kaip ir kada teisingai nustatyti reikiamus parametrus.
Dažymo kameros apšvietimas
Norint kokybiškai atlikti dažymo darbus automobilių dažymo kameroje, būtinas tinkamas apšvietimas. Geriausia naudoti liuminescencines lempas. Taip išvengiama šešėlio ir pagerinamas galutinis specialisto darbo rezultatas.
Ventiliacija
Automobilių dažymo kameros turi būti pakankamai vėdinamos, o oras nuolat atnaujinamas. Sraigtiniai arba išcentriniai ventiliatoriai įtraukia orą atitinkamai sraigtiniu arba išcentriniu srautu. Sraigtiniai ventiliatoriai su turbina pasižymi dideliu našumu ir ekonomiškumu, tačiau jų taikymą riboja ventiliacijos vamzdžių ilgis.
Veikiant išcentriniam ventiliatoriui susidaro statinis slėgis. Oro srautas į turbiną ir iš turbinos į paskirties vietą tiekiamas iš anksto nustatyto ilgio ventiliacijos vamzdžiais. Įsiurbimo ventiliatorius įsiurbia dulkėmis ir lakiosiomis medžiagomis užterštą orą, o orapūtė į kamerą tiekia švarų lauko orą.
Kiekvieno tipo kamerose yra filtrai, pro kuriuos patenka ventiliatoriaus varomas oras. Stambias kietąsias daleles ir vabzdžius sulaiko metalinis filtras, o kita eilė smulkiųjų filtrų apsaugo nuo dulkių. Žalvariniai, stiklo pluošto arba putplasčio filtrai praleidžia orą pro lipnia danga padengtas pertvaras, kurios vėliau išvalomos.
Šildymas dažymo kamerose
Dažymo kamerose šildymo procesas atliekamas naudojant dyzelinį kurą (deginimas). Tačiau kartais naudojami dujiniai degikliai arba elektrinė varžinė ritė. Atskira kamera tarnauja kaip "konvejeris" ir kartu yra dažų padengimo ir vėlesnio džiovinimo vieta. Šioje kameroje taip pat yra šilto oro generatorius. Džiovinimas vyksta aukštoje temperatūroje. Kadangi lydžiosios dalys (automobilio guma, įvairių priedų plastikinės medžiagos, elektros įranga, prietaisų skydelis ir t. t.) deformuojasi dar 60 °C temperatūroje, prieš dažant jas reikia pašalinti.
Dažymo kameros techninė priežiūra
Oro filtrai, esantys oro įleidimo angoje, ilgainiui užsikemša dulkėmis. Dėl to labai apsunkinamas tolesnis oro judėjimas. Sustabdžius ventiliatorių, filtras, priklausomai nuo filtro tipo, išplaunamas purškiamu muiluotu vandeniu arba išpučiamas suslėgtu oru.
Dulkės taip pat nusėda ant ventiliacijos kanalų sienelių, todėl jas reikia periodiškai pašalinti dulkių siurbliu.
Ventiliatoriams nereikia jokios specialios priežiūros. Jiems tereikia periodiškai sutepti guolius, o diržinės pavaros atveju - užtikrinti tinkamą diržo įtempimo lygį ir diržo vientisumą, kad jie gerai veiktų.
Kameros grindis ir sienas reikia valyti kasdien, nes dažant kamerose greitai atsiranda nešvarumų. Durims pakanka užtikrinti, kad jos būtų sandarios, ir tai yra pakankama priežiūra.
Mazuto deginimo sistemos purkštukus reikia ypač prižiūrėti.
Dažymo proceso metu kabinoje ore susikaupusias daleles pašalina ištraukiamojo oro valymo sistema. Vanduo, tekantis įdubusiais ortakiais, pasisavina dalį dažų, kuriuos reikia pašalinti prieš tai pakėlus grotelių denį. Likę dažai nusėda ant filtro, todėl jis užsikemša ir trukdo laisvai praleisti orą. Priklausomai nuo užterštumo laipsnio, filtrą reikia išvalyti arba pakeisti.