Meniu
Jūsų krepšelis

Oro kompresoriai

ORO KOMPRESORIAI

Oro kompresoriai - tai įrenginiai, skirti oro slėgio didinimui ir oro tiekimui įvairiems įrenginiams ir procesams. Kompresoriai yra labai svarbūs įvairiose pramonės šakose, taip pat yra naudojami automobilių remonto dirbtuvėse ir statybose.

Pagrindinės oro kompresorių naudojimo sritys:

  1. Pramoninė gamyba: Oro kompresoriai yra naudojami gamyklose ir pramonės įmonėse, kur reikalingas suslėgtas oras įvairiems gamybos procesams, pavyzdžiui, dažymui, valymui, įrankių valdymui.
  2. Automobilių servisai: Oro kompresoriai automobilių servisuose naudojami įvairiems remonto darbams, pavyzdžiui, padangų pripūtimui, variklio valymui, įvairių skysčių tiekimui.
  3. Statyba: Statybos aikštelėse oro kompresoriai naudojami betonavimo darbams, smėlio šratavimui, dažymui, kitiems darbams, kur reikia galingo oro srauto.
  4. Sveikatos priežiūra: Medicinoje oro kompresoriai taip pat yra naudojami įvairių medicinos įrenginių veikimui užtikrinti.

Profesionalūs oro kompresoriai yra sukurti taip, kad būtų energiją taupantys, veiksmingi ir kuo mažiau triukšmingi. Juose įmontuotos pažangios technologijos leidžia kontroliuoti slėgį ir oro srauto intensyvumą, taip pat užtikrinti ilgalaikį ir patikimą jų veikimą.

 

Koks oro kompresoriaus dydis optimalus autodirbtuvėms?

Optimalus oro kompresoriaus dydis autodirbtuvėms priklauso nuo to, kokiam tikslui jis bus naudojamas ir kokio tipo darbus planuojate atlikti. Čia yra keletas aspektų, kuriuos reikėtų įvertinti renkantis oro kompresorių:

1. Galia ir slėgis: Dauguma oro įrankių veikia esant 90-120 PSI. Užtikrinkite, kad kompresorius galėtų tiekti reikiamą slėgį. Galia tiesiogiai veikia kompresoriaus efektyvumą, o variklio tipas (vienfazis ar trifazis) gali turėti įtakos kompresoriaus prijungimui prie elektros tinklo.

2. Oro srautas: Įvertinkite, kiek oro srauto (CFM – kubinių pėdų per minutę) reikia jūsų įrankiams veikti. Vieniems įrankiams reikia mažesnio oro srauto, kitiems - didesnio. Įvertinkite planuojamus naudoti įrankius. Koks maksimalus oro srauto poreikis?

3. Dydis ir mobilumas:

  • Mobilūs ir lengvi kompresoriai  dažniausiai būna 6-30 litrų talpos. 
  • Stacionarūs kompresoriai (50 litrų ir daugiau) geriau tinka, jei planuojate naudoti juos intensyviau ir ilgiau, tačiau jie užima daugiau vietos.

Paprastai namų ūkiams pakanka nedidelio, nešiojamo kompresoriaus su 20-30 litrų bakeliu, kuris gali generuoti apie 2-3 CFM oro srautą esant 90 PSI slėgiui. Toks kompresorius yra pakankamai universalus daugumai namų ūkio darbų, įskaitant įrankių naudojimą ir bendrą techninę priežiūrą.

 

Kokie gali būti kompresorių tipai?

Oro kompresoriai skirstomi pagal jų veikimo principą, konstrukciją ir paskirtį: stūmokliniai, sraigtiniai, mobilūs ir kt.. Štai keletas pagrindinių kompresorių tipų, kuriuos galima rasti pramonėje ir namų ūkyje:

1. Stūmokliniai kompresoriai:

  • Veikia stūmoklio judesio pagrindu, kuris varomas variklio, įsiurbia orą į cilindrą ir jį suspaudžia.
  • Dažniausiai naudojami namų ūkyje, automobilių remonto dirbtuvėse ar mažose gamyklose.
  • Gali būti vienpakopio ir daugiapakopio tipo, kur daugiau pakopų reiškia aukštesnį oro suspaudimo efektyvumą.

2. Sraigtiniai kompresoriai:

  • Veikia naudojant dvi sukryžiuotas sraigtines dalis (rotorius), kurios sukasi ir tokiu būdu oras suspaudžiamas tarp jų.
  • Labai efektyvūs ir tinkami nuolatiniam, dideliam oro srautui gaminti.
  • Dažniausiai naudojami pramonėje dėl jų efektyvumo ir pastovaus slėgio išlaikymo.

3. Mobilūs kompresoriai:

  • Skirti naudoti įvairiose vietose, kur reikalingas laikinas ar nepertraukiamas suslėgto oro tiekimas.
  • Dažnai naudojami statybose, kelio darbams ar lauko renginiuose.
  • Yra lengvi ir kompaktiški, todėl lengvai transportuojami ir pritaikomi įvairioms sąlygoms.

Renkantis kompresorių, svarbu atsižvelgti į jo naudojimo tikslus, reikalaujamą slėgį ir oro srautą, taip pat į laikymo ar eksploatavimo sąlygas. Kiekvieno tipo kompresorius turi savo privalumų ir trūkumų, todėl verta įvertinti visus šiuos aspektus prieš priimant sprendimą.

 

Kaip išsirinkti tinkamą oro kompresorių?

Renkantis oro kompresorių, svarbu atsižvelgti į keletą kriterijų, kurie padės užtikrinti, kad pasirinktas įrenginys atitiks jūsų poreikius ir bus efektyvus naudojimui:

1. Paskirtis ir naudojimas

  • Dažnumas ir trukmė: Nuspręskite, ar kompresorius bus naudojamas retkarčiais namuose ar šis įrenginys reikalingas profesionaliam naudojimui, kuris reikalauja ilgalaikio ir intensyvaus darbo.
  • Prietaisai ir įrankiai: Identifikuokite, kokius įrankius ketinate naudoti su kompresoriumi, ir kokius oro srauto (CFM) bei slėgio (PSI) reikalavimus jie turi.

2. Oro srautas ir slėgis

  • CFM (kubinės pėdos per minutę): Tai rodo, kiek oro kompresorius gali tiekti per minutę. Įsitikinkite, kad kompresoriaus CFM atitinka ar viršija įrankių, kuriuos planuojama naudoti, reikalavimus.
  • PSI (svarai kvadratiniame colyje): Aukštesnis slėgis reikalingas, kai naudojami įrankiai, kuriems reikia didesnio slėgio, pavyzdžiui, pneumatiniai naglai arba dažymo įranga.

3. Talpa

  • Bakas: Didesnės talpos bakas leidžia kompresoriui ilgiau tiekti orą be pertraukų. Tai ypač svarbu, jei įrankiai naudojami ilgai ir be sustojimų. Namų ūkiui paprastai pakanka 20 iki 30 litrų talpos.

4. Tipas

  • Stūmokliniai ar sraigtiniai oro kompresoriai: Stūmokliniai kompresoriai yra labiau tinkantys universaliems, ne nuolatiniams darbams, o sraigtiniai – pramonei, kur reikia nuolat ir stabiliai tiekti orą.

5. Portatyvumas

  • Nešiojami oro kompresoriai: Jei reikia dažnai pernešti kompresorių iš vienos vietos į kitą arba jis naudojamas keliose skirtingose vietose, lengvesnis nešiojamas oro kompresorius yra idealus pasirinkimas.

6. Energetinis efektyvumas

  • Elektros sąnaudos: Apsvarstykite ir rinkitės energiją taupantį modelį, kad sumažintumėte veikimo išlaidas, ypač jei kompresorius bus naudojamas dažnai.

7. Triukšmingumas

  • Triukšmo lygis: Jei kompresorius bus naudojamas gyvenamojoje aplinkoje, reikėtų rinktis mažiau triukšmingą modelį.

8. Kaina

  • Biudžetas: Nustatykite savo biudžetą ir ieškokite oro kompresoriaus, kuris atitiktų geriausią kainos ir kokybės santykį.

Renkantis oro kompresorių, rekomenduojama palyginti kelis skirtingus modelius ir atidžiai perskaityti gamintojo specifikacijas bei vartotojų atsiliepimus, kad pasirinktumėte tinkamiausią variantą.

 

Kokios dažniausiai pasitaikančios problemos gali būti dirbant su oro kompresoriumi?

Dirbant su oro kompresoriais gali kilti įvairios problemos, kurios gali sumažinti efektyvumą, sukelti pertrūkius darbe ar net pakenkti kompresoriaus ilgaamžiškumui. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių problemų:

1. Oro nutekėjimas.

Tai viena iš dažniausių problemų, su kuriomis gali susidurti su kompresoriumi dirbantys vartotojai. Neteisingai priveržti ar susidėvėję jungiamieji elementai, sudilę tarpinės ar defektai žarnose gali praleisti orą, dėl ko kompresorius praranda efektyvumą.

2. Perkaitimas.

Perkaitimas gali atsirasti dėl netinkamos ventiliacijos, aukštos aplinkos temperatūros arba pernelyg intensyvaus kompresoriaus naudojimo. Jei kompresorius perkaista, tai gali sukelti vidinių dalių pažeidimus ar net gedimą.

3. Alyvos problemos.

Nepakankamas alyvos kiekis, netinkama alyva arba alyvos teršalai gali sukelti didelę žalą stūmokliniams kompresoriams. Alyva turi būti reguliariai keičiama ir naudojama tik rekomenduojama alyva.

4. Kondensato susidarymas.

Dėl intensyvaus oro suspaudimo susidaro kondensatas, kuris kaupiasi kompresoriaus bake. Jei kondensatas nėra reguliariai šalinamas, jis gali sukelti koroziją, o tai kenkia vidinėms kompresoriaus dalims.

5. Filtrų užsikimšimas.

Oro įsiurbimo filtrai gali užsikimšti dėl dulkių ir nešvarumų, ypač naudojant kompresorių dulkėtose vietose, statybvietėse ir kitose gamybos patalpose. Užsikimšę filtrai sumažina oro srautą, dėl ko kompresorius dirba neefektyviai.

6. Elektros sistemos gedimai.

Kompresoriaus veikimą gali sutrikdyti elektros sistemos problemos, tokios kaip nesaugios elektros jungtys, perkaitę ar perdegę saugikliai ar netinkama įtampa. Tai gali sukelti kompresoriaus veikimo sutrikimus ar net visišką jo sustabdymą.

7. Vibracijos.

Padidėjusi vibracija gali rodyti, kad kompresoriaus dalys yra susidėvėjusios arba netinkamai sumontuotos ir pritvirtintos. Tai gali sukelti papildomą triukšmą ir didesnę dalių nusidėvėjimo tikimybę.

8. Slėgio problemos.

Jei kompresorius negeneruoja pakankamo slėgio, tai gali būti dėl daugelio priežasčių, įskaitant oro nutekėjimą, netinkamą nustatymą ar susidėvėjusias dalis.

Šių problemų galima išvengti reguliariai prižiūrint ir techniškai aptarnaujant kompresorių, laikantis gamintojo nurodymų. Taip pat svarbu tinkamai naudoti kompresorių, vengti per didelio apkrovimo ir užtikrinti, kad darbo aplinka būtų švari ir saugi.

 

Kokia oro kompresorių garantija?

BalticDiag teikia kokybišką garantinį (24 mėn.) ir pogarantinį aptarnavimą, užtikrinantį ilgalaikį įrangos veikimą ir patikimumą. Jei reikalingas įrangos montavimas arba individualus projektavimas, mūsų kvalifikuoti specialistai pasiruošę suteikti profesionalias paslaugas, pritaikytas prie kiekvieno kliento unikalių poreikių. Pasirinkite mus savo partneriu ir mes garantuojame, kad įranga atitiks visus jūsų lūkesčius.

Patikslinkite paiešką

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 1.5 kW
Triukšmo lygis: 78 dB

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 78 dB

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 82 dB

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 2.35 kW
Triukšmo lygis: 83 dB

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 83 dB

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 83 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Vienfazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 77 dB

Gamintojas:: Valkenpower
Valkenpower

Kompresorius nenaudoja alyvos tepimui
Nedidelis triukšmo lygis
Didelis aušinimo ventiliatorius

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 83 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Vienfazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 77 dB

Gamintojas:: LD
LD

Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 83 dB

Gamintojas:: LD
LD

Vienfazis
Variklio galia: 4.7 kW
Triukšmo lygis: 85 dB

Gamintojas:: LD
LD

Trifazis
Variklio galia: 4 kW
Triukšmo lygis: 83 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Aukštis: 1648 mm
Skersmuo: 500 mm
Garantija 2 metams

Gamintojas:: Valkenpower
Valkenpower

Kompresorius nenaudoja jokios tepimo alyvos
Nedidelis triukšmo lygis

Gamintojas:: LD
LD

Trifazis
Variklio galia: 7.5 kW
Triukšmo lygis: 85 dB

Gamintojas:: LD
LD

Trifazis
Variklio galia: 7.5 kW
Triukšmo lygis: 85 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Vienfazis / Trifazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 78 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Aukštis: 2040 mm
Skersmuo: 600 mm
Garantija 2 metams

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Galia: 0,32 kW
Išeiga: 390 l/min
Maksimalus slėgis: 16 bar

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Galia: 0,36 kW
Išeiga: 890 l/min
Maksimalus slėgis: 16 bar

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 2.2 kW
Triukšmo lygis: 78 dB

Gamintojas:: Valkenpower
Valkenpower

Kompresorius nenaudoja jokios tepimo alyvos
Nedidelis triukšmo lygis

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Vienfazis / Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: Valkenpower
Valkenpower

Galia: 0,19 kW
Išeiga: 1000 l/val
Maksimalus slėgis: 16 bar

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 81 dB

Gamintojas:: LD
LD

Trifazis
Variklio galia: 7.5 kW
Triukšmo lygis: 87 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Galia: 0,37 kW
Išeiga: 1700 l/min
Maksimalus slėgis: 16 bar

Gamintojas:: Valkenpower
Valkenpower

Galia: 0,26 kW
Išeiga: 1450 l/val
Maksimalus slėgis: 16 bar

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Vienfazis / Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Vienfazis / Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 4 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 4 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Vienfazis / Trifazis
Variklio galia: 3 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 4 kW
Triukšmo lygis: 81 dB

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Aukštis: 2040 mm
Skersmuo: 600 mm
Garantija 2 metams

Gamintojas:: GUDEPOL
GUDEPOL

Trifazis
Variklio galia: 4 kW
Triukšmo lygis: 80 dB

Rodoma 1 iki 50 iš 161 (4 Puslapių)