Susikurkite patogią darbo vietą autoservise ir garaže

     Darbo vietos ergonomika yra vienas svarbiausių veiksnių darbo vietos patogumui ir našumui. Bet atminkite darbo vieta ne tik turi būti patogi, tačiau ji turi būti įrengta ir taip, jog nekeltų pavojaus sveikatai ir įrengta taip, jog susižalojimų tikimybė būtų pati mažiausiai. Mechanikai, jeigu įrenginėjate savo garaže – tada Jums, darbo vieta turi būti įrengiama taip, jog būtų išvengta traumų, nebūtų kenksmingų veiksnių. 

     Daugelis darbdavių galvoja, jog darbuotojo darbo kokybė priklauso nuo atlyginimo, tačiau tai ne visada yra tiesa, tyrimai rodo, kad patogi darbo vieta darbuotojams yra beveik tiek pat svarbi, kiek atlyginimas. Juk mechanikui reikės praleisti servise ar garaže visą darbo dieną, vienoje patalpoje, tad jam tai labai aktualu.

     Autoservise įrengtos darbo vietos patogus susideda iš daug svarbių dalykų, tai yra patogūs įrankiai, baldai, darbastaliai, stendai, laikymo vietos. Tačiau ne ką mažiau svarbus yra tinkamas apšvietimas, patalpos temperatūra ir dar daugybę kitų faktorių.

     Tyrimai rodo, kad jeigu darbuotojas dirba jam nepatogioje aplinkoje, jis pavargsta greičiau, jo atliekami darbai nėra tokie kokybiški, nesulaukus darbo dienos pabaigos. Link darbo darbuotojas jau jaučiasi pavargęs, irzlus ir darbas tampa ne malonia veikla, o privaloma veikla, dėl ko dar labiau krenta darbo našumas. 


     Vienas svarbiausių veiksnių yra darbastalis. Jie tampa vis populiaresni, kadangi toks darbo stalas mechanikui patogus ne tik ant jo kažką dirbti, tačiau jeigu darbastalis turi stalčius ar spintelę, jis gali patogiai laikyti jam dažniausiai reikalus įrankius ir priemones. Pačių darbastalių yra labai įvairių, todėl svarbu išsirinkti tinkamiausią arba jeigu poreikis didesnis, įsigyti kelius. Vieni darbastaliai gali būti mobilūs, ant ratukų, tokie patogus, kai įvairių darbo priemonių reikia remontuojamo automobilio, tada nereikia vaikščioti pirmyn atgal. 

     Vieni darbastaliai turi perforuotas sieneles, kurios būna su kabliukais, taip praplečiamos darbo priemonių laikymo vietos, kas leis jums ne tik patogiau laikyti įrankius, tačiau jie bus matomesnėse vietose. Įsigydami darbastalį mes rekomenduojame atkreipti dėmesį į jo kokybė. Ypač svarbu, kad jis nebūtų pagamintas iš plonų metalo lakštų, kadangi jis nebus stabilus ir ilgaamžis. Svarbus yra ir darbastalio stalviršis, visada geriausia įsigyti mediniu paviršiumi, pavyzdžiui bambuko ar eglės medienos. Kadangi medinis stalviršis geriau sugeria smūgius ir neskleidžia didelio triukšmo.

     Visus mūsų siūlomus darbastalius galite peržiūrėti paspaudę ČIA.

     Įsigyjant darbastalį atkreipkite dėmesį į jo aukštį ir kokius darbus atlikinėsite. Pavyzdžiui, kai kurie autoelektrikai beveik visą darbo dieną praleidžia lituodami ar atlikinėdami kitus darbus vienoje vietoje, todėl tokiems darbams ne tik reikia darbastalio, bet prie jos įsigykite ir darbo kėdutę. Bus žymiai patogiau, nei visą dieną stovėti prie darbo stalo susilenkus. Su darbo kėdute atlikinėsite darbus kur kas patogiau, nevarginsite nugaros ir darbo dienos gale nesijausite toks pavargęs.

     Visas mūsų siūlomas mechanikams skirtas darbo kėdes galite peržiūrėti paspaudę ČIA.


     Jeigu planuojate išplėsti darbo vietą ir turite daug įrankių, kurie išdėlioti ir yra pavienėse vietose garaže, rekomenduojame įsigyti darbastalių sistemą. Turėdami tokį darbastalio komplektą garaže, galėsite daugybę įrankių, darbo priemonių ar drabužius laikytis vienoje vietoje. Tai itin populiarėjantis garažo baldas, kadangi sutaupo daugybę vietos, viskas vienoje vietoje ir atrodo tiek servise, tiek asmeniniame garaže tiesiog įspūdingai. 

     Darbastalių komplektų sistemų yra labai įvairių, jas gali sudaryti darbo spintos, lentynos, stalčiai, tačiau yra ir labai didelių, kurios montuojamos per visą sieną ar net kelias. Svarbiausia įvertinkite kiek ko dėsite. Jeigu planuojate laikyti darbo drabužius, tada tikrai jums reikės ir spintų. Taip pat kai kurie darbastaliai yra su išsitraukiamomis įrankių spintelėmis, į kurias susidėjus įrankius, galėsite įrankių vežimėlį patogiai transportuoti kur jums patogu, dažniausiai prie remontuojamos transporto priemonės.

     Visus mūsų siūlomus darbastalių komplektus galite peržiūrėti paspaudę ČIA.

     Kalbant apie įrankių vežimėlis, atkreipkite dėmesį būtinai ir į juos, kadangi įvairovė yra milžiniška. Jeigu jūs jau turite daug įrankių, tada įsigykite tuščią įrankių vežimėlį, į kurį susidėsite savo įrankius. Tačiau dažniausiai įsigyjami įrankių vežimėliai su įrankiai, o šių komplektacija yra dar didesnė ir yra labai plati. Didžioji dalis įrankių vežimėlių yra su įrankių komplektacijomis universalių mechaniko darbo atlikimui, tačiau yra ir specializuotiems darbams – autoelektrikams, kėbulo meistrams, suvirintojams ar automobilių apdailos specialistams. 

     Visus mūsų įrankių vežimėlius galite peržiūrėti paspaudę ČIA.

     Kitas aktualus garažo baldas yra darbo spintos. Jų įvairovė nėra didelė, skiriasi dažniausiai tik pačių darbo spintų matmenys. Dažniausiai jos būna kelių tipų: pasikabinti darbo drabužius arba su lentynomis. Darbo spintos drabužių kabinimui patogios tuomet, kai darbuotojas ateina į darbo vietą su įprastais drabužiais, o jau čia atvykus reikia persivilkti. Numatant darbo spintos vietos rekomenduojame, jog ji nebūtų visiškai pastatyta darbo aplinkoje, ją reikėtų statyti kitoje patalpoje. Darbo spintos su lentynomis yra patogios tuomet, kuomet reikia susidėti pačias įvairiausios darbo priemones, kurias nepatogu laikyti įrankių vežimėliuose ar lentynose. Tai dažniausiai būna darbo pirštinės, kitos apsauginės priemonės, valikliai ir purškalai, asmeniniai dalykai.

     Visas mūsų siūlomas darbo spintas galite peržiūrėti paspaudę ČIA.