Nepertraukiamų energijos šaltinių (UPS) svarba pramonėje: Kodėl tai yra nepakeičiama investicija?
Nepertraukiami energijos šaltiniai (UPS) yra kritiškai svarbūs pramonės, gamybos, sveikatos, mokslinių tyrimų, švietimo ir kituose sektoriuose. Šie įrenginiai užtikrina nepriklausomą energijos tiekimą, apsaugo įrangą nuo elektros energijos kokybės svyravimų ar visiško elektros tiekimo nutraukimo. UPS sistemos užtikrina svarbiausių įrenginių ir mechanizmų apsaugą, nutrūkus elektros energijos tiekimui ir esant ar vykstant kitokioms anomalijoms, todėl gali būti naudojamos įvairių pastatų elektros sistemose, serverių tinklų apsaugai ir atsinaujinančiosios energijos sistemose [1].
Kas yra UPS technologija?
Nepertraukiami energijos šaltiniai (angl. Uninterruptible Power Supplies, UPS) yra įrenginiai, skirti užtikrinti elektros energijos tiekimą įvairioms elektroninėms sistemoms ir įrangai, net ir esant elektros tiekimo sutrikimams arba energijos kokybės svyravimams.
UPS atsiradimo istorija siekia dar praeitą amžių. Šie įrenginiai buvo pradėti naudoti kaip atsakas į didėjančius poreikius apsaugoti elektronines sistemas nuo elektros tiekimo sutrikimų. Pirmieji UPS buvo sukurti maždaug 1960-aisiais metais ir buvo labiausiai pritaikyti naudoti kompiuterinėms sistemoms. Per pastaruosius dešimtmečius UPS technologija nuolat tobulėjo ir įgijo vis didesnį patikimumą bei efektyvumą, todėl šiandien šie prietaisai yra neatskiriama verslo ir organizacijų dalis, kurių veikla ypatingai priklauso nuo nepriekaištingo energijos tiekimo savo sistemoms. UPS įrenginiai užtikrina nepriklausomą energijos tiekimą ir garantuoja veiklos tęstinumą net ir esant elektros tiekimo sutrikimams ar problemoms.
Apie UPS technologijos raidą, jos topologijas, kontrolės schemas ir taikymą aprašoma straipsnyje, kur apžvelgiamos UPS sistemos, lyginamos jų eksploatacinės savybės, dydis, kaina ir efektyvumas, taip pat paaiškinamas eksploatacinių savybių vertinimas, siekiant parinkti išmaniesiems tinklams ir mikrotinklams tinkamą sistemą [2].
Kokios gali būti elektros energijos tiekimo nutraukimo pasekmės skirtingose pramonės šakose?
- Gamyba. Gamybos procesas yra vienas iš sektorių, kur elektros tiekimo nutraukimas gali turėti sunkių pasekmių. Gamybos linijų, arba konvejerių, sustabdymai gali įtakoti ne tik laiko praradimą, bet ir didelius medžiagų švaistymus, ypač kai nutraukimas įvyksta gamybos proceso viduryje. Vėluojantys pristatymai ir užsakymų neatlikimas ne tik gali sumažinti klientų pasitikėjimą, bet ir lemti finansinius nuostolius dėl nepasiekto pelno ir galimų baudų dėl pristatymo vėlavimo.
Tyrimas, atliktas 2012 m., nagrinėjantis UPS sistemų vaidmenį ir jų teikiamas apsaugos priemones elektros tiekimo sutrikimų atveju, parodė, kad UPS diegimas gali žymiai sumažinti prastovų laiką ir apsaugoti nuo duomenų praradimo. Tyrimas taip pat pabrėžia, kad tinkamo UPS pasirinkimas ir diegimas gali padidinti gamybos proceso patikimumą ir užtikrinti nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą IT įrangai [3].
- Ligoninės yra dar vienas sektorius, kurio veikla ypatingai priklauso nuo patikimo elektros tiekimo. Sutrikęs elektros tiekimas gali sugadinti arba sustabdyti gelbėjimo ar gyvybės palaikymo įrangą, kuri yra būtina svarbiems pacientų atvejams. Įrangos atjungimai gali sąlygoti kritinės priežiūros atlikimą laiku, o tai gali turėti lemiamų pasekmių sveikatai ir netgi gyvybei. Be to, tokie sutrikimai kelia pavojų tiek pacientų, tiek medicinos personalo saugumui.
- Moksliniai ir laboratoriniai tyrimai. Tyrimų srityje elektros energijos nutraukimas gali lemti prarastus eksperimentus ir sugadintus duomenis, kas gali sustabdyti mokslo pažangą ir trukdyti naujų technologijų ar gydymo metodų plėtrai. Šis sektorius yra labai jautrus laiko ir resursų praradimui, todėl net ir trumpalaikis elektros tiekimo nutraukimas gali turėti ilgalaikes neigiamas pasekmes.
- Švietimas. Švietimo sektorius taip pat nėra išimtis. Mokyklose ir universitetuose elektros tiekimo nutraukimas gali sukelti duomenų praradimą, sutrikimus mokymosi procese ir netgi laikiną mokymo veiklos sustabdymą. Tai gali trukdyti mokinių ir studentų pažangai, taip pat kelti iššūkius mokytojams ir dėstytojams, kurie turi prisitaikyti prie nepalankių sąlygų.
- Bendrieji ir kiti verslai. Bendrieji verslai patiria daugybę iššūkių ir nuostolių dėl elektros tiekimo nutraukimo. Prastovos, duomenų praradimas ir darbuotojų našumo sumažėjimas gali turėti ilgalaikes neigiamas pasekmes verslui. Tai gali reikšti ne tik finansinius nuostolius, bet ir prarastas galimybes ir sumažėjusį klientų pasitikėjimą.
Apibendrinant galima teigti, kad net ir prieš 20 metų atlikti tyrimai ir analizės aiškiai pabrėžia, jog nepertraukiamo maitinimo šaltiniai (UPS) apsaugo kompiuterius nuo elektros energijos tiekimo sutrikimų, viršįtampių ir dažnio svyravimų, taip pat užtikrina nenutrūkstamą elektros tiekimą, nes maitinimo šaltinio persijungimas įvyksta tą pačią akimirką [4].
BDS UPS sprendimų pranašumai
- Funkcinio pritaikymo galimybės: UPS sprendimai yra pritaikomi atitinkamai kiekvienos pramonės šakos poreikiams, užtikrinant ilgesnį veikimo laiką ir didesnį patikimumą.
- Naudojimo paprastumas: Jie yra lengvai integruojami į esamą infrastruktūrą ir patogiai valdomi, taip sumažinant eksploatavimo išlaidas ir palaikymui skirtus resursus.
- Mastelio keitimo galimybės: UPS sprendimai gali būti pritaikyti pasitinkant būsimus verslo augimo ar kitokius reikiamus poreikius, užtikrinant ilgalaikį investicijų efektyvumą.
- Sertifikatų ir saugos standartų atitikimas: BDS siūlomi UPS įrenginiai atitinka aukščiausius saugos standartus ir sertifikatus, kurie yra būtini pasitikėjimui ir patikimumui.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie UPS sprendimus, susisiekite su mūsų specialistais ir konsultantais, kurie ne tik atsakys į jūsų klausimus, bet ir patars bei padės atrasti geriausiai jums tinkantį sprendimą.
Nuorodos
- Gurrero, J., Vicuna, L., & Uceda, J. (2007). Uninterruptible power supply systems provide protection. IEEE Industrial Electronics Magazine, 1, 28-38. doi: 10.1109/MIE.2007.357184. Uninterruptible power supply systems provide protection | IEEE Journals & Magazine | IEEE Xplore.
- Aamir, M., Kalwar, K., & Mekhilef, S. (2016). Review: Uninterruptible Power Supply (UPS) system. Renewable & Sustainable Energy Reviews, 58, 1395-1410. doi: 10.1016/J.RSER.2015.12.335. Review: Uninterruptible Power Supply (UPS) system - ScienceDirect.
- A. Kárpáti, Gyula Zsigmond, M. Vörös, M. Lendvay (2012). Uninterruptible Power Supplies (UPS) for data center. September 2012. Conference: Intelligent Systems and Informatics (SISY), 2012 IEEE 10th Jubilee International Symposium on. DOI:10.1109/SISY.2012.6339543. (PDF) Uninterruptible Power Supplies (UPS) for data center (researchgate.net)
- Racine, M., Parham, J., & Rashid, M. (2005). An overview of uninterruptible power supplies. Proceedings of the 37th Annual North American Power Symposium, 2005., 159-164. doi: 10.1109/NAPS.2005.1560518. An overview of uninterruptible power supplies | IEEE Conference Publication | IEEE Xplore.