Kaip išsirinkti padangų montavimo stakles?

     Viena reikalingiausių įrangų autoservisui yra padangų montavimo staklės, jas galima rasti kiekviename universaliame autoservise. Taip yra dėl to, kadangi automobilių savininkai tiesiog įpratę, jog padangų montavimo ar ratų balansavimo paslaugą gali suteikti kiekvienas autoservisas. Ir tai yra tiesa, montavimo staklių atsiperkamumas yra labai greitas, dažniausiai jos atsiperka greičiau nei per metus. Tačiau padangų keitimo sezono metu, atsiveria daug specializuotų servisų, kurie teikia tik šią paslaugą, t.y. padangų montavimą ir ratų balansavimą. Būtent tokiems specializuotiems servisams, staklių komplektas atsiperka ypač greitai. Tad tai tikrai nėra brangi investicija.

     Sezono metu atsidaro daug tokių verslų ir visi jie sėkmingi, kadangi būtent šiuo laikotarpiu, kuris jau bus greitai, visiems automobilių savininkams tenka pasikeisti padangas iš žieminių į vasarines. O staklės tikrai nenusidėvi per mėnesį, tad ši įranga neša verslininkams vertę dar ilgesnį laikotarpį.

     Ruošiantis pradėti šį verslą, o gal tiesiog atsinaujinant įrangą, jums svarbiausia tinkamai pasirinkti padangų montavimo stakles. Jų būna labai įvairių ir skirtingų gamintojų, tad nurodysime pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis sau montavimo stakles. Tai padės jums lengviau išsirinkti ir supaprastins paiešką iki pačių tinkamiausių. Nepamirškite, visada galite kreiptis į mūsų įmonės specialistus, kurie padės jums rasti tinkamiausias.


     Kokio dydžio padangas aptarnausite?

     Pirminis kriterijus yra su kokiomis transporto priemonėmis dirbsite. Montavimo staklės gali būti skirtos tik lengviesiems automobiliams, lengviasiems automobiliams ir mikroautobusams, sunkvežimiams ir autobusams ar traktoriams ir kitai žemės ūkio technikai. Rinkdamiesi tinkamas montavimo stakles, įvertinkite su kokio dydžio padangomis dažniausiai dirbsite, jog lengviau išsirinktumėte atkreipkite į parametrą, kuris vadinasi vidinis suspaudimo diapazonas arba vidinio užspaudimo ribos. 

     Jeigu dirbate tik su lengvaisiais automobiliais, tokioms transporto priemonėms užtenka, jog būtų užspaudimas iki 24”. Tokiu atveju padangų montavimo staklės pilnai galės aptarnauti lengvuosius automobilius. Jeigu planuojate padangų montavimą atlikinėti ir sunkvežimiams bei autobusams, tokiu atveju reikės staklių, kurių užspaudimo diapozonas yra didesnis.

     Tačiau ne ką mažiau svarbus kriterijus yra ir kokias mažiausias padangas aptarnausite. Jeigu jūsų autoservisas remontuoja ir keturračius ar sodo traktorius, įprastos automobilių padangų montavimo staklės netiks, kadangi lengviesiems automobiliams vidinio užspaudimo diapazonas dažniausiai būna nuo 12”. O aptarnauti keturračius, kas iš tikrųjų vis dažnėja, reikia visai kitokių montavimo staklių ir įprastos tiesiog netiks. Taip yra dėl to, kadangi montavimo stalas turi griebtuvus, kurie turi minimalų užspaudimo diapazoną. Visos kitos funkcijos veiks kuo puikiausiai – jūs galite pripūsti ratus oru, su šonine staklių funkcija nuspausti akordą nuo ratlankio, tačiau atmontuoti nuo ratlankio – negalėsite.

     Padangų montavimo staklių kolonos valdymas

     Montavimo staklės gali būti skirstomos į du tipus: pusiau automatinės ir automatinės. Tai yra pagrindiniai du skirtumai, kurie matomi tiek iš išvaizdos, tiek funkcionaliai. Šis kriterijus yra ne ką mažiau svarbus, kadangi nuo to priklausys ir valdymo patogumas.

     Pusiau automatinės padangų montavimo staklės turi koloną, kuri rankiniu būdu pasisuką į šoną ir yra mechaniškai fiksuojamos. Jeigu žinote, kad padangų montavimo paslaugos dažnai neteiksite, tai yra geras sprendimas ir skirtumą retai pajusite. Kitas pusiau automatinių padangų montavimo staklių skirtumas yra šių staklių vadinamoji montavimo letenos atrama, ji fiksuojama rankiniu būdu. Pusiau automatinių montavimo staklių tvirtinimo galvutė nustatoma pasitelkus fiksavimo varžtą ir rankeną (tvirtinimo varžtas yra kolonos viršuje, o rankena yra primontuota prie kolonos).

     Automatinės padangų montavimo staklės turi pneumatinę koloną, kuri atsilenkia į priekį. Atsilenkimas valdomas pedalu, kai paspaudus pedalą yra paduodamas suspaustas oras. Kitas dalykas skiriantis nuo pusiau automatinių staklių yra tas, kad ratlankio diametro fiksavimas vykdomas mygtuku, o tai tai pat pagreitina visą procesą. Dirbant su automatinėmis padangų montavimo staklėmis, darbo procesas yra žymiai greitesnis, patogesnis ir tikrai mažiau varginantis. Kadangi beveik visi procesai atliekami automatiškai, tad dažniausiai šias stakles renkasi tie servisai, kurie iš patirties žino, kad padangų montavimas jų klientams yra dažna dienos dalis arba tie servisai, kurie teikia tik padangų montavimo ir ratų balansavimo paslaugą padangų keitimo sezono metu.

     Žinoma, automatinės ratų montavimo staklės kainuoja brangiau, tačiau daugelis mechanikų pripažįsta, kad šios staklės ir atsiperka greičiau. Kadangi investavus į šias stakles, tiesiog kyla noras dažniau teikti paslaugą, nes ji nebėra tokia apsunkinanti. Jūs daug greičiau atliksite visas procedūras, nereikės nieko reguliuoti rankiniu būdu ir visas skirtingo dydžio padangas montuosite tuo pačiu tempu vieną po kitos.


     Žemo profilio ir RUN-FLAT padangų montavimas

     Pastarasis terminas Lietuvoje yra skirtingai visur pateikiamas, vieni pateikia tiesiog trumpinį „ROF“, kiti „RUN ON FLAT“, treti „RUN-FLAT“. Tačiau visi šie terminai reiškia tą patį. Norint atlikti padangų montavimą tiek žemo profilio padangoms, tiek RUN-FLAT padangoms, reikia didelio atidumo, kadangi tokių padangų montavimas yra sudėtingesnis. Tačiau tam, jog būtų lengviau, jūs galite įsigyti vadinamą technorolerį, kuris yra priedas montuoti žemo profilio padangas. Atkreipkite būtinai dėmesį, kadangi technoroleris nebūna universalus ir jis yra tinkamas tik prie tam tikro padangų montavimo staklių modelio. 

     Šio staklių priedo pagalba greičiau ir lengviau atliksite montavimo paslaugą ir nesvarbu ar įsigijote pusiau automatines ar automatines montavimo stakles padangoms. Automobilių su žemo profilio padangomis gatvėse važinėja vis daugiau, tad tai tikrai bus gera investicija į ateitį.

     Ar yra svarbus montavimo staklių gamintojas?

     Taip pat labai svarbus kriterijus teisingai išsirinkti padangų montavimo stakles yra gamintojas. Jų yra pačių įvairiausių, vieni jų specializuojasi tik staklių gamyboje, kiti pagrindinės autoservisų įrangos gamyboje, treti yra universalūs. Mes savo pasiūloje Jums siūlome šių ratų montavimo staklių gamintojų įrangą: Fasep, Weber, Redats, Launch, ATH-Heinl ir kitų.

     Kiekvienas padangų gamintojas išsiskiria, tad nereikėtų vertinti, jog tai yra tik staklės. Visi gamintojai siekia, jog jų produkcija būtų perkama, todėl daro viską, jog autoserviso darbuotojai, kurie ir naudosis staklėmis, būtų patenkinti. Tad gamintojai diegia naujoves ir vis kokybiškesnius sprendimus. Padangų montavimo staklės yra gaminamos atsižvelgiant į pačių padangų kaitą, ratlankių gamintojų siūlymus ir klientų norus.

     Motociklų padangų montavimo staklių adapteriai

     Įsigijus įprastas lengvųjų automobilių montavimo staklės, negalėsite papildomai atlikti motociklų padangų keitimą. O šis laikotarpis yra ypač aktualus, kadangi tik sniegui nutirpus daugelis motociklų išvažiuos į gatves. Tačiau yra sprendimas, informuokite mūsų vadybininką, jog jums aktualus yra motociklų padangų keitimas, konsultantas parinks tokį įrangos modelį, kuris turi galimybė tai atlikti. Motociklo padangų montavimas yra įmanomas su papildomais adapteriais ir komplektacija, tad taip jūs galėsite atlikti dar vienai papildomai transporto rūšiai padangų montavimo paslaugą.


     Sunkvežimių ir autobusų padangų montavimo staklės

     Automobilių servisuose vis dažniausiai atsirandi ir papildomos montavimo staklės, tačiau jau skirtos kitoms transporto priemonėms – autobusams, sunkvežimiams ar specialiosioms transporto priemonėms. Šių transporto priemonių, dėl jų padangų dydžio, reikalingos didesnės padangų montavimo staklės. Sunkvežimių padangų montavimo staklės dirba su padangomis, kurių ratlankio skersmuo dažniausiai būna iki 26”, suspaudimo ribos iki 700 mm ir daugiau, o maksimalus rato skersmuo gali siekti iki 1550 mm ir daugiau. 

     O jeigu norite padangų montavimą atlikinėti ir traktoriams, patartume atkreipti dėmesį į tokias stakles, kurių techniniuose parametruose ratlankių skersmuo būtų iki 47”, ratų skersmuo iki 2300 mm, o aptarnaujamų ratų plotis iki 42”. Tokios traktorių padangų montavimo staklės tiks ir sunkvežimiams, autobusams ir statybiniam transportui. Kadangi tokių transporto priemonių ratai tikrai jau yra labai sunkūs, tad prie visų šių staklių būna ratų keltuvai, kurie palengvina ir pagreitina visą darbą.

     Touchless padangų montavimo staklės

     Dar kitaip vadinamos bekontaktės padangų montavimo staklės. Tai yra pats aukščiausias standartas ir šios padangų montavimo staklės yra pačios pažangiausios. Šios staklės yra visiškai automatizuotos ir visi padangos bei rato parametrai yra nuskaitomi lazeriniu būdu. Atlikti padangų montavimą nereikalinga jokia fizinė pagalba su montiruotėmis ar kitais būdais, o tai ypač sumažina tikimybė apibraižyti kliento ratlankius keičiant padangas. 

     Visas padangų montavimo procesas yra automatizuotas, todėl šios staklės turi netgi rato keltuvą. Galingi ir tikslūs pneumatiniai mechanizmai sumažina visas išorines pastangas, todėl visas procesas tampa efektyvesnis. Norint savo autoservise turėti puikiai veikiančias Touchless padangų montavimo stakles, rinkitės iš šių gamintojų įrangų: Fasep, Guliano ir Butler.