Infraraudonųjų spindulių džiovintuvas: kokia jo paskirtis?

Kaip kėbulo remonto specialistai jūs puikiai žinosite, kokie svarbūs yra kėbulo dažai. Dėl dažų automobilis ne tik atrodo patrauklesnis ir padidina jo vertę, bet ir suteikia papildomą apsaugą nuo pažeidimų, kurie gali turėti įtakos jūsų remontuojam automobiliui. Kadangi nuolatos atliekate kėbulo remonto darbus, taip pat žinosite, kad dažų džiūvimo ir kietėjimo procesai yra labai svarbūs norint, kad viskas vyktų teisingai ir kokybiškai. Mes nesigilinsime į technines šių dviejų procesų skirtumų detales, tačiau dažų kietėjimas yra tada, kai dažai visiškai išdžiūva ir pilnai sukietėja. Tad jeigu dažai bus nepilnai išdžiūvę, gali kilti įvairių problemų, tokių kaip įtrūkimai ar nublukimai nuo saulės. Mes savo pasiūloje siūlome patikimus įrenginius iš aukščiausios klasės infraraudonųjų spindulių lempų tiekėjų. Jų lempos turi aukštą našumą, sumažinančias išlaidas ir energijos suvartojimą bei greičiau pasiekia rezultatą.

Kas yra infraraudonųjų spindulių dažų džiovintuvo lempa?

Šio tipo dažų džiovinimo lempose naudojama infraraudonųjų spindulių technologija, siekianti maksimaliai padidinti džiovinimo ir kietėjimo proceso efektyvumą. Infraraudonieji spinduliai yra laikomi vienu iš galingiausių šilumos perdavimo būdų, todėl efektyvumas yra pasiekiamas pats našiausias. Tai reiškia, kad infraraudonųjų spindulių šilumos šaltinis gali pasiekti aukštą temperatūrą ir taip pat gali prasiskverbti per įvairius sluoksnius, užtikrindamas, kad prasiskverbę spinduliai pilnai išdžiovins dažų sluoksnį.

balticdiag kėbulo remonto įranga

Infraraudonųjų spindulių dažų džiovintuvo lempos gali būti naudojamos džiovinti dažus įvairių kėbulų tipams ir bet kokiems dažams. Todėl šio įrenginio naudą junta visi, kuriems teko naudoti IR džiovintuvą. Greitis, visų pirma, yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kurio reikia kėbulo remonto specialistams. Infraraudonųjų spindulių lempos yra ypač galingos, todėl jos gali greičiau atlikti užduotis nei kiti metodai, pavyzdžiui, džiovinimas pučiant karštu oru.

Kada naudojamas infraraudonųjų spindulių džiovintuvas?

Po automobilio kėbulo dalių dažymo reikia šiek tiek laiko, jog automobiliniai dažai išdžiūtų. Kartais automobilių dažai džiovinami natūraliomis sąlygomis, tuo metu patalpos temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 18°C. Tačiau toks, natūralus džiovinimas yra labai ilgas procesas, o tai sukelia daug nepatogumų, nes negalima užsiimti kitais darbais. Tad tam, kad visas procesas taptų greitesnis, naudojama speciali kėbulo dažams džiovinimo įranga - infraraudonųjų spindulių džiovintuvai, kurie tapo neatsiejama įranga pas kėbulo remonto specialistus.

Skirtingai nuo priverstinio oro šildymo, infraraudonųjų spindulių šildymo lempa šildo objektus, į kuriuos ji yra tuo metu nukreipta. Tai reiškia, kad net jei jūsų dirbtuvėse oro temperatūra nėra tokia šilta, kaip norėtumėte, vis tiek galite dažyti ir leisti dažams efektyviai išdžiūti. Tai puikiai tinka norint padėti gruntams, dažams ir skaidriems sluoksniams greičiau išdžiūti šaltesniais mėnesiais. Jei bandote šildyti visą dalį ar kėbulą, kuri yra labai šalta, gali tekti panaudoti ir priverstinį oro šildytuvą, su infraraudonųjų spindulių džiovintuvą, kad oras ir džiovinama detalė sušiltų iki reikiamos temperatūros.