Darbas su automobiliais kaip hobis ar profesija gali teikti didžiulį pasitenkinimą. Vienas iš didžiausių pagalbininkų automobilių remonte yra hidraulinė įranga. Suprasti, kaip naudoti hidraulinę įrangą remontuojant automobilius, būtina kiekvienam automobilių mechanikui norinčiam sutaupyti laiko ir pinigų, o taip pat suteikti kokybišką paslaugą klientui, todėl šiame straipsnyje apžvelgsime kas yra hidraulinė įranga ir kaip ją naudoti.

Kas yra hidraulinė įranga?

Hidraulinė įranga yra labai svarbi automobilių remonte ir techninėje priežiūroje. Hidraulinėse sistemose, kaip energijos šaltinis, yra naudojama alyva. Hidraulines sistemas sudaro:

  • alyvos šaltinis;
  • siurblys, kuris stumia alyvą;
  • mechanizmas, dėl kurio keičiasi alyvos srautas;
  • imtuvas alyvos surinkti.

Imtuvas gali būti stacionarus elementas, pavyzdžiui, hidraulinis domkratas, arba judanti dalis, pavyzdžiui, hidraulinis presas. Hidraulinis siurblys, sujungtas su hidrauliniu varikliu, yra labiausiai paplitęs hidraulinės sistemos tipas. Šioje sistemoje siurblys gamina pastovų skysčio srautą, kuris nukreipiamas į hidraulinį variklį. Hidraulinis variklis naudoja skysčio slėgį, kad pastumtų mechaninę jungtį, prijungtą prie dalies, kuri turi judėti. Hidraulinė įranga veikia naudodama suslėgtą skystį, kad sukurtų jėgą ir judesį, kuris gali būti naudojamas sunkioms automobilio dalims pakelti, stabdžiams ir kitiems mechaniniams komponentams valdyti.

Hidrauliniai įrankiai yra patikimi ir gali būti naudojami ilgą laiką be didelės priežiūros. Hidraulinius įrankius galima naudoti ten, kur elektriniai įrankiai yra nepraktiški, pavyzdžiui, garaže, kuriame nėra elektros.

Kaip naudoti hidraulinę įrangą?

Hidraulinės sistemos naudojamos daugelyje įvairių automobilių remonto sričių, tačiau norint tinkamai jomis naudotis, svarbu suprasti, kaip jos veikia ir kaip teisingai jomis naudotis, kad būtų veiksmingos ir saugios. Toliau apžvelgsime dažniausiai naudojamas hidraulinius  įrankius automobilių remonte ir jų naudojimą:

  • Hidraulinis domkratas - hidraulinis domkratas yra domkratas, kurio mechanizmas paremtas hidrauliniu siurbliu. Jis naudojamas automobiliui pakelti, pavyzdžiui padangos keitimui arba darbui po automobiliu. Yra trys pagrindiniai hidraulinių domkratų tipai: žirkliniai domkratai, cilindriniai domkratai ir siurbliniai domkratai. Žirkliniai domkratai yra labiausiai paplitęs hidraulinių domkratų tipas, jie gali pakelti iki maždaug 3 tonų. Žirkliniai domkratai dažniausiai yra vadinami domkratai su ratukais. Dažnai naudojami ir cilindriniai domkratai, kurių keliamoji galia siekia apie 2 tonas. Hidrauliniai domkratai yra didžiausias hidraulinių domkratų tipas, jie gali pakelti iki maždaug 10 tonų. Jie dažniausiai naudojami labai sunkiai technikai kelti, traktoriams, kombainams, kasybos ir kelių statybos technikos remontui.
  • Hidraulinis presas - hidrauliniuose presuose hidraulinis slėgis yra sukuriamas būtent anksčiau išvardintų mechanizmų pagalba, kai slėgis sukuriamas hidrauliniame siurblyje. Jie dažniausiai naudojami metalo apdirbimo ir automobilių remonto srityse. Hidrauliniu presu galima lenkti metalą, gniuždyti daiktus, štampuoti daiktus, tiesinti metalą ir kt.
  • Hidrauliniai vamzdžių lankstytuvai - tai hidrauliniu siurbliu valdomos žirklės. Jos naudojamos įvairiose pramonės šakose, įskaitant statybų, gamybos ir automobilių pramonę.
  • Hidrauliniai keltuvai - hidrauliniai keltuvai naudojami automobilių remontui, techninei priežiūrai ir kitose autoremonto srityse, pavyzdžiui, autosevisuose, kėbulų remonto dirbtuvėse, priežiūros centruose, automobilių salonuose ir kitur.

Hidraulinę įrangą lengva naudoti, todėl ja gali naudotis ir žmonės, neturintys patirties su hidrauline įranga, tačiau prieš naudodami hidraulinį įrankį, visada įsitikinkite, kad jis yra tinkamai nustatytas ir veikia tinkamai. Priešingu atveju jis gali kelti grėsmę Jūsų ir aplinkinių sveikatai arba sugesti. Su hidrauline įranga visada dirbkite saugioje aplinkoje, kuri atitiktų saugumo reikalavimus. Prieš naudodami įrenginį pirmą kartą atidžiai perskaitykite jo naudojimo instrukciją. Daugelyje hidraulinių įrankių naudojama alyva, o alyva gali užteršti, todėl atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodymus kaip prižiūrėti hidraulinį įrenginį, jog būtų užtikrinta, kad hidraulinis įrenginys būtų techniškai tvarkingas. Dirbdami su hidrauliniais įrankiais visada dėvėkite saugos priemones, pavyzdžiui, pirštines ir/arba apsauginius akinius.