Elektros generatoriai - dyzelinis generatorius ar benzininis generatorius?
Elektros generatoriai - dyzelinis generatorius ar benzininis generatorius?
Elektros generatoriai tampa vis labiau reikalingi, kadangi mūsų įpročiai ir darbai yra labai stipriai susiję su elektros poreikiui. Elektros generatorius yra būtent tas prietaisas, kuris yra pakaitinis elektros energijos tiekėjas dingus elektrai namuose, ūkyje, statybose, pramonėje, statybose ar kitose industrijose. Generatoriai taip pat yra dažnai naudojami ir ten, kur nėra pastovaus elektros šaltinio, pavyzdžiui, atokiose statybose. Todėl elektros generatorius šiose sferose yra labai praktiškas įrenginys, jog apsisaugoti dingus elektrai.
Turėdami generatorių, jūs jau būsite garantuoti, kad visada turėsite nenutrūkstamą elektros maitinimo energijos šaltinį. Tačiau labai svarbu išsirinkti tinkamą, kuris patenkintų ūkio poreikius.
Kaip išsirinkti tinkamą elektros generatorių?
Norint išsirinkti tinkamiausią elektros generatorių, pirmiausia reikia susiplanuoti kur tiksliai jis bus naudojamas ir koks elektros tiekimo poreikis yra reikalingas. Kitaip tariant, kas bus jungiama prie elektros generatoriaus. Todėl pats svarbiausias kriterijus renkantis generatorių yra jo galingumas, šis rodiklis yra matuojamas vatais (W) arba kilovatais (kW). Tad viskas priklauso nuo to, kur tiksliai bus naudojama. Jeigu elektros generatorius reikalingas tam, kadangi jūsų namuose dažnai dingsta elektra, reikia paskaičiuoti, kurie namuose prietaisai yra būtiniausi, jog padengti elektros tiekimo trūkumą. Jeigu elektros generatorius jums reikalingas atokiame statybos objekte, taip pat įvertinkite kokio galingumo bus naudojami elektriniai įrankiai.
Kitas svarbus kriterijus renkantis generatorių yra fazių skaičius generatoriuje, todėl visi generatoriai yra skirstomi pagal vienfazius ir trifazius. Vienfaziai elektros generatoriai yra dažniau naudojami namų ūkiuose, kadangi jų galingumas būna gerokai mažesnis. Trifaziai generatoriai yra kur kas galingesni, o taip pat ir efektyvesni, todėl tokio tipo generatoriai yra dažniau naudojami komerciniuose ir pramoniniuose objektuose, jog padengti elektros tiekimo poreikį. Verta paminėti tai, kad trifaziai elektros generatoriai turi ilgesnį tarnavimo laiką darbo valandomis, jie turi aukštesnę įtampą ir vibracija yra gerokai mažesnė.
Triukšmo lygis yra dar vienas kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį jį išsirenkant, kadangi elektros generatoriai tikrai triukšmingi. Jeigu jums tai būtų vienas iš kertinių kriterijų – rekomenduotume rinktis benzininį generatorių, kadangi jie dirba tyliau nei dyzeliniai elektros generatoriai. Ir, jeigu, tai jūsų yra pats svarbiausias kriterijus, jog generatorius nebūtų triukšmingas, tada jums reikia rinktis inverterinį generatorių, kadangi jie yra patys tyliausi. Inverteriniai generatoriai išsiskiria tuo, jog jie išlaiko tolygią elektros srovę.
Priklausomai nuo to ar generatorius bus naudojamas lauke ar viduje, jie taip pat yra skirstomi į atviro ir uždaro tipo generatorius. Uždaro korpuso tipo generatoriai yra naudojami lauko sąlygose, pavyzdžiui statybų aikštelėse ar ant pramoninių pastatų stogų. Uždaro tipo elektros generatoriai yra itin tylūs, kadangi triukšmo pralaidumas yra sumažintas dėl korpuso. Atviro korpuso generatoriai, žinoma, taip pat gali būti naudojami lauke, tačiau nelyjant ir nesningant, kadangi jie nėra apsaugoti nuo oro sąlygų, todėl jie dažniausiai naudojami viduje. Būtina paminėti, kad būtent dėl to, jog jie naudojami yra viduje, patalpa, kurioje jie yra pastatyti, turi būti itin gerai vėdinama.
Jeigu jūsų namų ūkyje arba komerciniame objekte dažnai nutrūksta elektros tiekimas, atkreipkite dėmesį būtinai į automatinio paleidimo ir išjungimo funkciją. Šią funkciją dažniausiai turi tik stacionarūs generatoriai. Ji reikalinga tam, jog jeigu jūsų objekte nutrūksta elektra, jums niekuo rūpintis nereikia, nes elektros generatorius yra paleidžiamas automatiškai. Analogiška funkcija yra ir išsijungimui – kai elektros tiekimas yra atstatomas įprastame tiekimo lygmenyje, elektros generatorius automatiškai išsijungia.
Kitas, mažiau svarbus, bet dėl patogumo atkreiptinas dėmesys yra užvedimas. Užvedimas gali būtų rankinis ir elektrinis. Rankinis užvedimas – elektros generatorius užvedamas virvelės pagalba įsukant variklį. Elektrinis užvedimas – generatorius užsiveda tiesiog paspaudus mygtuką.
Benzininiai elektros generatoriai
Tai yra patys populiariausi elektros generatoriai, kurie naudojami smulkiam ir nepastoviam elektros tiekimui, dažniausiai namuose, ūkiuose ir privačiose statybose. Pagrindinis tokio tipo generatoriaus išskirtinumas yra mobilumas, nes jie yra nesunkūs. Jeigu benzininis generatorius yra sunkesnis, jo korpusas yra vežimėlio principo – su ratukais ir rankena. Kiti privalumai yra kompaktiškumas ir mažas vietos užėmimas. Benzininiai elektros generatoriai yra pigesni, nei dyzeliniai generatoriai.
Benzininis generatorius yra gerokai paprastesnis, nei dyzelinis generatorius. Benzininį elektros generatorių sudaro benzininis variklis, generatorius – jo tikslas išgautą variklio mechaninę energiją paversti elektros energija, rėmas – kuris gali būti ir ant ratukų, ir paprastas. Generatoriai, kurie naudoja benziną išgauti energiją, patikimi pagalbininkai namų ūkyje, statybose ar smulkiuose ūkiuose.
Dyzeliniai elektros generatoriai
Paprastumas, maža priežiūra, mažesnės išlaidos ilgalaikei perspektyvoje – šie išskirtinumai lydi dyzelinius elektros generatorius. Kodėl? Šie generatoriai savyje neturi karbiuratoriaus ir uždegimo žvakių bei kitų benzininių generatorių mechaninių detalių. Viskas ko reikia, jog dyzelinis elektros generatorius tarnautų ilgai, reikia tiesiog reguliariai palaikyti ir patikrinti alyvą. Dyzelinis generatorius naudoja ir mažiau kuro, todėl mažesnės išlaikymo išlaidos atpirks pradinę investiciją. Šio tipo generatorių technologija yra sukurta taip, jog atlaikyti kintamus šuolius ir jų naudojamas būtų nepertraukiamas. Priešingai nei benzininiai generatoriai, kurie yra naudojami pertraukiamai.
Dyzeliniai generatoriai yra triukšmingesni, todėl jeigu nusprendėte rinktis dyzelinį generatorių, siūlome rinktis iš modelių, kurie turi triukšmą slopinančius korpusus ir, jeigu perkate stacionarų dyzelinį generatorių, gerai apgalvoti jo pastatymo vietą.
Visi mūsų parduodami dyzeliniai generatoriai būna kelių tipų: 1. Atviro korpuso; 2. Maži generatoriai su metaliniu korpusu; 3. Uždaro tipo (montuojami lauke); 4. Konteineriniai. Jeigu jūsų darbai nebūna tęstiniai ir reikalingas generatorius tik nepastoviais atvejais su mažu galingumu, rekomenduotume rinktis pirmąjį ir antrąjį variantą. Tačiau, jeigu jums reikalingas dyzelinis generatorius komerciniam pastatui, jūsų poreikius patenkintų trečiasis ir ketvirtasis generatoriaus tipas.
Jeigu reikėtų daugiau informacijos ir pagalbos išsirinenkanti elektros generatorių, kreipkitės ir mes būtinai padėsime – mūsų kontaktai.