Automobilių keltuvai servisams: ką reikia žinoti?

Atrodytų, kas gali būti paprasčiau nei pasirinkti keltuvą, tačiau yra subtilybių bei niuansų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Juk šiuolaikinėje rinkoje siūloma įvairių konstrukcijų, kurios skiriasi išvaizda, didžiausia keliamąja galia, veikimo ir transportavimo būdu. Kiekvienas parametras daro prietaisą naudingą arba mažiau paklausų, todėl perkant įrangą atsižvelgiama į visus ypatumus.
Tipais
Visų keltuvų veikimo principas ir techninė sąranga yra vienodi, todėl nėra prasmės gilintis į technines detales. Juo labiau, jei kyla problemų dėl konstrukcijos, teks kreiptis į specialistus, nes automobilio mechanikas vargu ar sugebės ją sutvarkyti.
Yra keli populiarūs keltuvų tipai, kuriais darbuotojai atlieka variklio ar važiuoklės remonto darbus. Pagrindinis įrangos skirtumas yra:
Pati konstrukcija, kuri gali būti sraigtinė, elektromechaninė, vienos ar dviejų kolonų ir kt.
Didžiausias keliamasis svoris ir kėlimo aukštis;
Keltuvo matmenys ir svoris;
Maitinimas.
Svarbu pažvelgti į konstrukciją, kad geriau įsivaizduotumėte pasirinkimą, o likusius parametrus galima koreguoti vėliau.
Vienos kolonos automobiliniai keltuvai
Pagrindinis tokių prietaisų skiriamasis bruožas - 1 vertikali kolona, kuria juda specialus rėmas su keliais pagalbiniais elementais. Gaminys skirtas visiškam arba vienpusiam transporto priemonės pakėlimui. Kai kurie gamintojai gamina modelius, kuriuos galima perkelti (mobilūs keltuvai), o kiti kuria masyvias konstrukcijas, dėl kurių to padaryti neįmanoma.
Vienos kolonos automobilinis keltuvas turi mechaninę arba elektrinę pavarą. Nedideli matmenys leidžia keltuvą įrengti net ir mažose patalpose. Mobilieji keltuvai yra labai paklausūs padangų montavimo paslaugoms, nes dėl patogios konstrukcijos jiems reikia mažiau vietos, tačiau jie yra labai našūs.
Dviejų kolonų keltuvai
Iš pavadinimo nesunku suprasti pagrindinį šio ir ankstesnio varianto skirtumą. Naudodamas dvi vertikalias kolonas, mechanikas gali valdyti keltuvo letenas aukštyn ir žemyn kiekvienoje keltuvo pusėje. Prie kolonų pritvirtintos dvi letenos, ant kurių transporto priemonė keliama. Priekinius elementus galima pasukti 180 laipsnių kampu, taip pat galima keisti jų ilgį. Dėl šios galimybės dviejų kolonų keltuvą galima pritaikyti beveik kiekvienai transporto priemonei.
Labiausiai paplitę simetriški ir asimetriški letenų dizainai. Modeliai skiriasi keliamąja galia ir galimybe dirbti su transporto priemonėmis, kuriose yra plati bazė. Pirmasis tipas gali pakelti iki 5 tonų sveriančias transporto priemones, o antrasis - iki 4 tonų ir daugiau.
Tai pažangesnis variantas su keturiomis kolonomis ir išilgai jų judančiu darbo paviršiumi. Platformoje įrengti specialūs hidrauliniai cilindrai, kurie pakelia ir nuleidžia platformą, keliamas triukšmo lygis yra žemas, todėl darbo aplinka yra tylesnė. Dar vienas privalumas - optimalus aukštis, dėl kurio platformą lengvai pasiekia transporto priemonės su maža prošvaisa.
Sraigtinis
Klasikinis variantas, pažįstamas kiekvienam automobilio savininkui. Mechanizmas juda sukamaisiais judesiais. Kiekvieną modelį sudaro 3 pagrindinės dalys:
Sraigtas;
Mechanizmas;
Speciali pavarų dėžė.
Kai kurių modelių veikimo principas gali skirtis. Yra ištraukiamų ir besisukančių modelių. Pastaruoju atveju veržlė sukasi, o pirmuoju - nejuda. Efektyvumas yra 25-90 %, gali būti varomas rankiniu arba elektriniu būdu.
Įrangos ypatumas yra kėlimo dalies konstrukcija, kuri yra X formos konstrukcija, turinti specialias pailgas dalis. Jos sujungtos vyriais ir išdėstytos vertikalioje plokštumoje. Apatinės dalys yra pritvirtintos atramine dalimi, o viršutinės dalys turi reguliuojamas rampas, kurios pritaikomos kiekvienai transporto priemonei. Pakėlimas ir nuleidimas atliekamas valdant apatinį pagrindą. Žirklinių keltuvų pavara valdoma hidrauliniu būdu, todėl gaminys veikia labai tyliai.
Skirtingi keltuvo tipai
Hidraulinis keltuvas
Šio tipo gaminiuose įrengta gera hidraulinė sistema, kuri pakelia ir nuleidžia transporto priemonę. Kaip ir visi prietaisai su tokiu elementu, jie veikia tyliai, o tai pagerina automobilių mechanikų darbo sąlygas.
Keltuvai būna įvairių formų, tačiau stūmokliniai keltuvai yra standartas. Tokio tipo įranga turi paprastą grandinę, todėl ją gali prijungti arba suremontuoti bet kas, turintis techninių žinių.
Hidrauliniai cilindrai išdėstyti vertikaliai, o kojos kartu su platforma pritvirtinti prie šių elementų galų. Jei asmuo nusprendžia įrengti konstrukciją grindyse, gaminys atrodys nepastebimai, netrukdys darbuotojams ir sutaupys vietos. Pagrindinis šio varianto privalumas - laisvas priėjimas prie transporto priemonės iš visų pusių.
Elektrohidraulinis keltuvas
Šias konstrukcijas varo du įrenginiai - elektros variklis ir hidrauliniai cilindrai. Priešingai nei elektromechaniniai gaminiai, šis variantas turi keletą stipriųjų pusių:
Mažas energijos suvartojimas;
Sumažėja triukšmo lygis;
Veikimas sklandesnis;
Padidėja kėlimo ir nuleidimo greitis.
Šie parametrai leidžia patikimai ir efektyviai atlikti remonto darbus. Todėl daugelis aukštos klasės automobilių remonto dirbtuvių montuoja tik tokias konstrukcijas.
Elektromechaninio keltuvo ypatybės
Daugelis biudžetinių ir vidutinio dydžio automobilių remonto dirbtuvių naudoja elektromechaninius keltuvus. Pagrindinis privalumas - nedidelė kaina ir paprastas keltuvo dizainas. Pagrindinis valdymo elementas yra varžtinė veržlė. Tai yra labiausiai apkrauta dalis, kuriai reikia skirti didžiausią dėmesį, kad būtų išvengta ankstyvo gedimo.
Kaip pasirinkti geriausią variantą?
Jei dar tik planuojate atidaryti automobilių remonto dirbtuves, pirmasis žingsnis perkant tokį įrenginį - parengti verslo planą. Turėtumėte įvertinti automobilių dirbtuvių veiklą ir apskaičiuoti efektyvumą bei perspektyvas.
Šiuo tikslu nustatoma:
Remonto operacijų, kurias reikia atlikti, sąrašas;
aptarnaujamų transporto priemonių tipai;
Kokie yra maitinimo šaltiniai;
Didžiausias paviršiaus plotas, kuris bus naudojamas konstrukcijai įrengti;
Piniginės išlaidos.
Atsakydami sau į šiuos klausimus rasite tinkamą variantą.