Viskas apie atidirbtų skysčių surinkimo įrangą

    Dar prieš 20 metų apie atliekų ir skysčių rūšiavimą girdėjo tik vienas kitas Lietuvos gyventojas, tačiau augant išsilavinimo lygiui, piliečiai suprato rūšiavimo svarbą, kuri lėmė atliekų perdirbimo pramonės išsivystymą. Kiekvienas galime prisiminti, kai vaikystėje matėme, kaip artimos aplinkos žmogus keitė savo automobiliui tepalus. Dažniausiai automobilį pakeldavo ant domkrato atsukdavo karterio varžtą ir pakišę nereikalingą indą vairuotojas laukdavo kol tepalai išbėgs. Klausimas tik vienas, kur dingdavo panaudoti tepalai? Jų galima buvo pamatyti bemaž visur pamiškėse, žolynuose visose vietose, kuriuose buvo galimybė tepalams įsigerti. Pasitaikydavo ir tokių atvejų, kai tepalai būdavo išmesti į bendrų buitinių atliekų konteinerius. Tikriausiai tie asmenys niekada nesusimąstė apie milžinišką žalą gamtai.

    Šiais laikais didžiausią tepalų kiekį pakeičia automobilių servisai, tačiau specialistų patikrinimo metu vis dar randama netinkamai utilizuojamų tepalų, jie yra deginami pilami į neleistinas vietas. 

    Specialistai teigia, jog per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas gali priduoti nemokamai iki 10 litrų tepalų. Nereikalingus teršalus galite priduoti kiekvienoje savivaldybės stambiagabaričių atliekų aikštelėje, svarbu jog indas būtų sandarus ir neviršytų 10 litrų talpos. Statistikos duomenis Lietuvos rinkoje yra 10 kartų mažiau priduodama įvairios alyvos atliekų, nei nuperkama per metus. Ir vis dėl to didžiausią dėmesį turime skirti tiems, kurie ties alyvų keitimu dirba daugiausiai - autoservisai. Tam, kad servisai maksimaliai laikytųsi saugaus rūšiavimo reikalavimų susikūrė projektas „Mes rūšiuojam Autoservise“ – unikalus aplinkosauginis projektas, skirtas transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantiems asmenims (Autoservisams), kurio metu dalyvius informuojame apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą bei sudarome palankias šių atliekų pridavimo sąlygas.

    Taip pat ne ką mažiau svarbios ir tepalų šalinimo priemonės, talpos, kurios padeda ne tik ergonomiškai dirbti darbuotojams, bet ir nekelia pavojaus pratekėti į serviso patalpas ir sukelti pavojų darbuotojams. Profesionalios serviso įrangos specialistas Darius Jokubauskas rekomenduoja atsižvelgti į keletą kertinių, kurie padės Jums išsirinkti patį tinkamiausią alyvos ištraukimo talpą.

    Pirmiausia įvertinkite kiek automobilių aptarnausite per dieną ir kiek alyvos Jums reikės surinkti, tai Jums ypač pagelbės, nes nereikės per dažnai ištuštinti alyvos surinkimo bako, tai padarysite darbo pabaigoje. Mobilumas, prisipildžius talpai, kad nereikėtų kilnoti rinkitės mobilias alyvos surinkimo talpas, kurios būna ant keturių ratukų, du fiksuojasi, dėl stabilumo.  Tam, kad panaudota alyva būtų be šiukšlių rinkitės piltuvėlį su filtru. Na ir alyvos pašalinimui iš surinkimo talpos yra du būdai, vienas mechaninis, alyva rankiniu būdu yra išpumpuojama arba automatiniu prijungus kompresorių prie alyvos surinkimo talpos, alyva yra išpučiama iš bako į Jūsų pasirinktą talpą. Taip pat, kad būtų lengviau sekti esančius skysčius bake rinkitės prietaisus su manometrais bei alyvos kiekio matuokliais. Dar viena iš komponentų yra skaidri talpa, patikrinimui kiek išsileido tepalo, jog būtų galima įvertinti kiek jo buvo variklyje. Skaidri tikrinimo kamera leidžia patikrinti, kokios būklės yra išleidžiama alyva ir ar joje nėra priemaišų ar nuotrupų.

TOP 3 tepalo surinkimo talpos

Redats pneumatinis alyvos surinkimo bakas 80 L

Turi galimybę talpinti tepalą 40 - 60C temperatūros laipsnių, norint prijungti kompresorių oro jungtis yra: 1/4". Šio įrenginio darbinis slėgis: 6 - 8 bar, siurbimo zondai: 4 elastiniai ir 2 metaliniai, tepalų bakelio dydis: 40 cm, o išsiurbimo galia: iki 6,5 l/min.

Redats pneumatinis tepalo surinkimo bakas 80 L

Turi galimybę talpinti tepalą 40 - 60C temperatūros laipsnių, bako talpa net 80 l, o svoris tik 26 kg, esant poreikiui prijungti kompresorių oro jungtis: 1/4", prietaiso darbinis slėgis: 6 - 8 bar, į komplektaciją įeina siurbimo zondai: 3 elastiniai ir 2 metaliniai, išsiurbimo galia siekia iki 6,5 l/min

Tepalo surinkimo bakas 80 l su išsiurbimu ir išleidimu (su plast. indu)

Bendra bako talpa yra 80 l, plastikinio indo talpa 9 l, oro įėjimo slėgis 6-8 bar, o išsiurbimo slėgis 0.6-0.8 bar, prijungus kompresorių oro sunaudojimas 150 l/min, galima dirbti su alyvos temperatūra 40-60°C, svoris tik 21.3 kg. Turi skaidrią talpą, kuri leidžia patikrinti tepalų tūrį ir bei švarumą.